Wylewki posadzki Warszawa

REMBUDHOME SP. Z O. O.

Wśród wylewek można wyróżnić podkłady podłogowe i posadzki. Podkłady posadzkowe mogą stanowić jedynie podłoże pod warstwy okładzinowe (płytki, parkiet, panele), gdyż nie mają odpowiedniej wytrzymałości na ścieranie. Wylewki posadzki mogą tworzyć ostateczne wykończenie, nawet w pomieszczeniach o dużym ruchu.

Sposób przygotowania podłoża uzależniony jest od przyjętego układu konstrukcyjnego, w jakim wylewka zostanie zastosowana. 

Taka wylewka charakteryzuje się bezpośrednim i całopowierzchniowym połączeniem z podłożem. Powinno być ono oczyszczone z warstw, które mogą osłabić przyczepność, zwłaszcza z kurzu, brudu, wapna, olejów, tłuszczów, wosku, substancji bitumicznych, resztek farby itp.

To, czy posadzka będzie ładna i trwała, pozbawiona spękań, zależy w dużej mierze od podłoża, na którym ją ułożymy. Wylewka posadzki to także warstwa dociążająca i kryjąca, pod którą rozprowadza się przewody instalacji wodnej, kanalizacyjnej i grzewczej. Najważniejsze cechy dobrego podkładu to wytrzymałość i trwałość. Ważne jest to, aby wylewka nie pękała na przykład pod wpływem ciężaru oddziałującego miejscowo na podłoże. Kolejna ważna cecha to wypoziomowanie wylewki.

Aby dobrze wykonać wylewkę posadzki temperatura podłoża i otoczenia powinna wynosić 5-25°C. Powierzchnia, na której ma być ułożony podkład, musi być czysta i sucha.

WYLEWKI POSADZKI WARSZAWA

Podkłady maszynowe są już obecnie standardem właśnie z uwagi na znaczne zużycie materiału przy pracach podłogowych i dużą pracochłonność robót ręcznych. Popularne podkłady cementowe najczęściej wykonuje się z wykorzystaniem agregatu posadzkarskiego, czyli tzw. mixokreta. Podkład jest rozrabiany w mieszarce urządzenia i transportowany pod dużym ciśnieniem pompą ślimakową w docelowe miejsce. Następnie mieszanka jest wylewana na podłoże za pomocą stojaka, a posadzkarz równomiernie rozkłada ją na całej powierzchni, zaciera i wygładza. Zaletą tej metody jest spora wydajność. Zastosowanie mixokreta eliminuje ręczne przerzucanie rozrobionej zaprawy na podłoże, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu i wysiłku. Dzięki mixokretowi materiał może być dostarczany wężem na duże odległości lub na wysokość nawet kilku pięter. To spore ułatwienie dla wykonawcy. Poziomowanie i zacieranie mają duży wpływ na dalszy przebieg prac. Dokładne wykonanie tych czynności pozwoli bowiem uzyskać równą i gładką powierzchnię pod gres, panele czy parkiet, bez konieczności stosowania dodatkowych mas samopoziomujących lub wyrównujących.

Wylewki posadzki w garażu uzależniona jest od planowanej posadzki w garażu.Jeśli masz zamiar zostawić w garażu podkład odkryty, czyli bez wierzchniej warstwy użytkowej w postaci płytek czy żywicy, to zalecany jest podkład betonowy zacierany na gładko lub podkład cementowy. Gdy zamierzasz zrobić w garażu spadek lub kopertę do zamontowanej kratki ściekowej, trzeba zastosować podkład cementowy o gęstej konsystencji. Gdy chcesz wykonać równą posadzkę, którą pokryjesz terakotą czy żywicą epoksydową, możesz stosować zarówno podkłady zawierające cement, jak i anhydryt. Musisz jednak pamiętać o właściwym zabezpieczeniu hydroizolacyjnym podkładu.

Jeżeli chcesz mieć dobrze wykonane wylewki posadzki w Warszawie serdecznie zapraszamy do kontaktu z Rembudhome Sp. z o.o. z Warszawy, https://remonty-budowa.com/.