Gładzie Warszawa

REMBUDHOME SP. Z O. O.

Jeśli nie masz na co dzień do czynienia z pracami budowlanymi czy wykończeniowymi, możesz używać zamiennie pojęć gips szpachlowy oraz gładź gipsowa. Warto wiedzieć, że gładź i gips to zupełnie inne produkty o różnym przeznaczeniu. Wykorzystywane są do innych prac. Prace związane z tymi materiałami wymagają dużej wiedzy i doświadczenie, by mogły zostać poprawnie nałożone. Gips, gładzie – Warszawa to miasto, w którym mamy do czynienia z nimi na co dzień!

Gips szpachlowy spotykamy także pod nazwą masa szpachlowa lub szpachlówka. Wykorzystujemy go głównie do wyrównywania dużych nierówności na ścianach oraz szpachlowania ubytków na podłożu. Jest ono w trakcie przygotowywania do dalszych prac wykończeniowych. Gips szpachlowy stosujemy bezpośrednio na podłoże wykonane z większości dostępnych materiałów budowlanych. Najczęściej używamy go jednak na podłoże gipsowe, cementowo-wapienne, cementowe, a także betonowe.

Kładzenie gładzi w Warszawie 

Nasza firma Rembudhome przy pomocy gipsu może precyzyjnie wyprowadzić kąty ścian i sufitów. Gips wykorzystujemy również do mocowania na ścianie elementów ozdobnych wykonanych z gipsu czyli różnego rodzaju sztukateria gipsowa. Oferujemy kompleksowe usługi kładzenia gładzi w Warszawie i okolicy. Jeżeli potrzebujesz pomocy przy kładzeniu gładzi – zgłoś się do nas! Oferujemy szeroki zakres prac, z którym możesz zapoznać się tutaj remonty-budowa.com.

Gładź stosujemy przede wszystkim, gdy chcemy uzyskać idealnie gładką i równą powierzchnię ściany. Jest to szczególnie ważne, jeśli będą one wykańczane farbą. Przy wyborze gładzi zwracamy uwagę, czy jest to gładź gipsowa czy inna gładź na przykład cementowa albo polimerowa. 

Gładzie Warszawa

Zwróćmy uwagę na różnice między gładzią szpachlową i gipsem szpachlowym. 

Po pierwsze, wyraźnie zauważalną różnicą pomiędzy gładzią gipsową a gipsem szpachlowym jest kolor produktu po jego wyschnięciu. Gładź gipsowa ma jednolity kolor. Warto sprawdzić na opakowaniu, jaki kolor gładź będzie miała po wyschnięciu. Gdy decydujemy się na malowanie, wybieramy taką która będzie miała biały kolor po całkowitym wyschnięciu. Dzięki temu uzyskujemy jednolity kolor farby. Znacznie ułatwia nam to prace malarskie i pozwala na uzyskanie dobrego efektu po nałożeniu tego spedyfiku.

Gips szpachlowy od gładzi różni wytrzymałością, nakładać go możne grubszą warstwą. W porównaniu z gładzią gipsową, gips jest trwalszy, jednak z drugiej strony trudniej go obrobić to znaczy wyszlifować, a gładź dobrze poddaje się temu procesowi.

Stosowanie gipsów zaleca się w miejscach, gdzie powierzchnie do wykończenia są nierówne, czyli sufity i ściany są pofalowane lub nie trzymają pionu i poziomu. Wtedy wymagana jest grubsza warstwa gipsu, która pozwoli wyrównać takie nierówności. Dlatego gipsy szpachlowe często są wykorzystywane przy remontach w starych domach.

Gipsy wymagają zawsze szlifowania na sucho, co wiąże się z większym pyleniem, które jest niezwykle uciążliwe, szczególnie jeżeli prace przeprowadzane są w jednym pomieszczeniu w domu czy mieszkaniu, a pozostałe są cały czas użytkowane przez domowników. Gładzie – Warszawa i okolice. Zleć ich kładzenie i obróbkę prawdziwym fachowcom! W REMBUDHOME dokładnie wiemy, jak tę pracę wykonać.