Posadzki szlichty Warszawa

REMBUDHOME SP. Z O. O.

Wylewka podłogowa wykonywana jest zwykle jako podkład cementowy, wylewka betonowa lub anhydrytowa. Dobre posadzki szlichty Warszawa to nie tylko równe, poziome podkłady podłogowe, ale pewność, że posadzki będą trwałe, bez pęknięć i rys. Tradycyjnym podkładem podłogowym są wylewki cementowe, nazywane inaczej jastrychami lub szlichtami.

Podkład podłogowy, zwany też jastrychem, szlichtą lub wylewką jest konieczny, aby wyrównać strop i stworzyć stabilną podbudowę pod parkiet, deski podłogowe, panele lub wykładzinę. Szlichtę posadzki można zrobić z grubo układanej  zaprawy cementowej bądź anhydrytowej. Popularne są wylewki samopoziomujące, które po rozrobieniu wodą rozlewa się na stropie jak gęstą ciecz. 

Posadzki szlichty Warszawa – podkłady 

Podkłady tradycyjne to:

  • podkłady cementowe,
  • wylewka betonowa,
  • podkłady anhydrytowe.

Wylewkę cementową można kupić jako gotową zaprawę lub wykonać samodzielnie na budowie. Czynność ta wymaga precyzji oraz dokładności w dawkowaniu składników. Szlichty cementowe muszą mieć odpowiednią grubość. Najlepiej rozprowadza się je drewnianą lub metalową łatą. 

Kruszywem wylewki betonowej może być piasek, żwir, grys albo drobna mieszanka z kruszywa naturalnego lub łamanego. Szlichtę betonową stosuje się najczęściej, gdy potrzebna jest warstwa o większej nośności i grubości niż podkład cementowy. Warto pamiętać, że wylewki betonowe wymagają takich samych zabiegów pielęgnacyjnych jak cementowe.

Natomiast wylewki anhydrytowe są wytrzymałe i odporne na zmiany temperatury, nie kruszą się ani nie kurczą, dlatego doskonale sprawdzają się na ogrzewanych podłogach. Podkład anhydrytowy jest łatwy w wylewaniu, gdyż ma płynną konsystencję, co niweluje krzywizny i tworzy tak równy podkład, że nie trzeba sprawdzać jego wypoziomowania. 

Masy samopoziomujące

Masy samopoziomujące po rozrobieniu wodą mają półpłynną konsystencję, dzięki czemu same rozpływają się po podłożu, niwelując wszystkie jego krzywizny. Po wylaniu tworzą gładką, poziomą warstwę grubości 20-30 mm. Stosujemy je zwykle na w miarę równych stropach. W ciągu około 30 minut taki podkład należy wylać na całej powierzchni.

Jeżeli szukasz ekipy do wylania posadzki szlichty Warszawa, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!